Grey Ranks. Child Soldiers. Warsaw, 1944

Forum badaczy RPG-ów, gier fabularnych itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Grey Ranks. Child Soldiers. Warsaw, 1944

Postprzez Mariusz Majchrowski » Pn paź 13, 2008 1:12 pm

Z forum Trójmiejskiej Inicjatywy Rpgowej:

"Od roku w USA jest możliwość zakupu systemu noszący właśnie taki tytuł. Jest to nazwa amerykańskiej gry RPG o polskim zrywie spod niemieckiej okupacji w 1944 roku.
Mowa oczywiście o Powstaniu Warszawskim.
Została wydana w niskim nakładzie, zaledwie 350 egzemplarzy + te, które można kupić po prostu w formie pdf przez internet.
Gra zyskuje bardzo dobre recenzje, ale do Polski nie dotarła - z tego co się orientuję to Muzeum Powstania Warszawskiego zainteresowało się nią pod kątem merytorycznym, czy w ogóle nadaje się by wydać ją w Polsce.
Twórca J. Morningstar mówi: "Pisząc "Szare Szeregi", chciałem stworzyć wciągającą i dramatyczną grę, ale także pokazać graczom, w jak ekstremalnych warunkach walczyli żołnierze polskiego podziemia i jak wielkich dokonywali poświęceń"
Jak mówi twórca jego celem była próba odpowiedzi na pytanie, czy wierność ojczyźnie warta jest poświęcenia młodego życia.

Zainteresowany tematem zagłębiłem się dalej i przeczytałem na innych portalach internetowych:
"Zdaniem dziennikarza "Polski" "Grey Ranks. Child Soldiers. Warsaw, 1944" jest bez zarzutu od strony faktograficznej. Morningstar przyznał, że był pozytywnie zaskoczony ilością materiałów o Powstaniu. W bibliografii są m.in. książki Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego, a wśród polecanych filmów "Kanał" Andrzeja Wajdy."

Dodatkowe informacje:
http://www.rpg.net/reviews/archive/13/13431.phtml

Pazur"
Mariusz Majchrowski
Badacz Gier
 
Posty: 46
Dołączył(a): N mar 30, 2008 11:23 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Augustyn Surdyk » Pn paź 13, 2008 5:33 pm

Temat nieco wcześniej sygnalizowałem w innym wątku: http://ptbg.org.pl/forum/viewtopic.php?t=202 (ostatni post). Poszczególne media zgłaszały się nawet do PTBG z prośbą o wypowiedź na ten temat. Byliśmy w stanie udzielić niewiele więcej informacji.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o RPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron