Oficjalna strona PTBG

Informacje o forum, pomoc techniczna, ogłoszenia o działalności forum, sugestie nt. rozbudowy forum itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Roman Budzowski » Śr lis 23, 2005 1:21 pm

Nic wielkiego, ale lepsze to niz brak strony. Jezeli termin zakonczenia budowania strony jest rozsadny (w okolicach tygodnia), to proponuje pozostac przy tym, z nadzieja, ze wraz z rozwojem towarzystwa bedzie lepiej.

pozdrawiam
Romek
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Krzysztof Wardziński » Śr lis 23, 2005 2:41 pm

Dla mnie ta strona może być. Nie rzuca na kolana, ale większość niekomercyjnych stron jest dużo gorsza ;)

Pozdrawiam
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » Śr lis 23, 2005 4:40 pm

Jerzy Szeja napisał(a):Strona w konstrukcji: http://valkiria.net/?area=38 (można dostać się też z ptbg.valkiria.net).
Miałem w planach przeniesienie tego na ptbg.org.pl - gdy zbiorę trochę materiałów, aby było warto pokazywać.
Ale to skromna strona skromnymi siłami (gł. ARTUT i mój piętnastoletni syn). Co Koledzy informatycy o tym powiedzą?


Bardzo dobra :) Mam tylko jedno życzenie: prosiłbym budowniczych o uwzględnienie: RSS (Really Simple Syndication), zwłaszcza do 'Wieści'.

Z powiązanej beczki: czy dołączył do naszego grona ktoś znający się na modach phpBB? Moje doświadczenia w tym zakresie są niewielkie i wolałbym raczej nic nie 'mieszać' samemu - a jest trochę ciekawych modów, które znacznie ulepszyłyby wygląd i funkcjonalność naszego forum.
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Jerzy Szeja » Śr sty 04, 2006 8:51 pm

Strona jakaś jest, teraz trzeba ją ew. przebudować.
Działa pod adresem Valkirii (co możemy zmienić) oraz można tam wejść przez naszą domenę ptbg.org.pl
Ostatnio spoowdowałem zablokowanie możliwości umieszczania na niej wieści z powodu jakiegoś małolata, który tam się produkował.
Na pewno potrzebujemy oficjalnego Webmastera PTBG. Czy któryś z Kolegów byłby chętny (ja nie mam odpowiednich umiejętności - ani nikt z Zarządu)?
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Roman Budzowski » Śr sty 04, 2006 10:20 pm

Od kiedy ta strona dziala?
I dlaczego tak STRASZNIE WOLNO???

Moge zostac webmasterem, ale wtedy troszke trzeba bedzie pozmieniac.

Moge rowniez udostepnic powierzchnie na serwerze, itp. sprawy (serwery home.pl).

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Jerzy Szeja » Śr sty 04, 2006 11:07 pm

Bardzo się cieszę na ofertę Kolegi!
Co mam zrobić, aby ją wykorzystać (to oczywiście możemy dogadać na priv - w e-mailach)?
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Pędich » Pt mar 10, 2006 4:13 pm

Mam pewną wiedzę z zakresu oceny jakości stron WWW i zauważyłem jedną, moim zdaniem poważną, wadę. Otóż brakuje na stronie jednoznacznie określonego kontaktu z Towarzystwem. Podane są co prawda adresy e-mail poszczególnych jego członków, jednak brakuje jednego adresu samego Towarzystwa jako takiego. Z kolei dostęp do forum wymaga rejestracji. W efekcie użytkownik, który chciałby zadać jakieś pytanie skierowane do towarzystwa, musi albo zwracać sie bezpośrednio do któregoś z jego członków, albo zarejestrować się na forum. Jedno i drugie może zniechęcać. Dobrze byłoby założyć osobną skrzynkę e-mail z nazwą towarzystwa w adresie, do której dostęp miałoby całe kierownictwo Towarzystwa - mogłaby ona służyć również jako oficjalny adres. Przydałoby sie również utworzyć jeden dział na forum dostępny dla gości, żeby umożliwić umieszczanie krótkich pytań i komentarzy.
Obrazek
Marcin Pędich
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt mar 03, 2006 4:06 pm
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Augustyn Surdyk » Pt mar 10, 2006 7:11 pm

W najbliższym czasie zmieni się całkowicie wygląd strony. Adres pozostanie ten sam www.PTBG.org.pl Nowa strona przygotowana jest przez Kol. Romana Budzowskiego (członka PTBG) z firmy Innotech. W tej chwili trwa uzupełnianie informacji.

Serdecznie pozdrawiam

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » Śr mar 29, 2006 3:08 pm

Niestety start nowej strony opóźnia się, ponieważ Kol. Baryłka ma przekazać uprawnienia do domeny, a do tego potrzeba, by napisał do NASK.
I tylko na to czekamy.

Pozdrawiam!

PS.
Tysięczny post!
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz kwi 13, 2006 2:00 pm

Od dzisiaj działa już ponownie nasz oficjalny adres www.PTBG.org.pl Nowa strona autorstwa Kol. Romana Budzowskiego przejdzie jeszcze kilka kosmetycznych poprawek i będzie możliwa przeprowadzka z serwerów Valkirii. Naszym dotychczasowym Gospodarzom serdecznie dziękujemy za pomoc.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Stanisław Krawczyk » Śr kwi 19, 2006 9:36 am

Coś jest nie tak z polskimi znakami. Próbowałem oglądać stronę (w Internet Explorerze) w różnych wersjach kodowania (ISO, Unicode, Windows) i zamiast polskich liter miałem "robaczki". Sygnalizuję więc problem webmasterowi i pozostałym zainteresowanym.

Ponadto link "Członkowie" odsyła mnie do podstrony o konferencjach.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr kwi 19, 2006 11:13 pm

Niektóre polskie litery były niewidoczne, ponieważ tekst był wklejony z innego dokumentu. Poprawiłem znaki i dodałem informacje do niektórych stron (m. in. listę Członków PTBG, oraz Koła PTBG wraz z Zarządami Głównymi). Poprawienie adresów i wprowadzenie nowych zakładek jest jednak w gestii Webmastera.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz kwi 20, 2006 7:19 pm

Teraz strona działa już poprawnie: www.ptbg.org.pl
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » So lip 21, 2007 3:49 pm

Wpisuję w ten wątek, ponieważ liczę na to, że wielu forumowiczów dostanie informację o nowym liście.

Po pierwsze informuję, że po trzech tygodniach przerwy nasze forum znów działa - na innym, lepszym serwerze i w ulepszonej postaci (choć chwilowo bez logo PTBG).

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby forum znów działało: Kol.Kol. Piotrowi Koniecznemu i Augustynowi Surdykowi - a szczególnie Koledze, który poświęcił najwięcej czasu i dzięki któremu ta przeprowadzka w ogóle była możliwa: Romanowi Budzowskiemu.

Niestety między ostatnim backupem a padem forum upłynęło kilka dni. Zapewne nie było wtedy wiele postów (początek wakacji), ale jeśli w ten sposób zniknęło coś ważnego, proszę o informację.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Augustyn Surdyk » N paź 28, 2007 12:18 am

Nowy layout zakładki "Współpraca"

Po drobnych zmianach i wprowadzeniu bannerów nasza podstrona "Współpraca" prezentuje się o wiele bardziej atrakcyjnie: http://ptbg.org.pl/strona.php?id=10

Serdecznie zapraszam!

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron