Powszechny spis fandomowy

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Powszechny spis fandomowy

Postprzez Marcin Segit » Śr sie 30, 2006 4:39 pm

Na Polconie 2006, podczas spotkania Zwiazu Stowarzyszen Fandom Polski zostala poruszona sprawa "powszechnego spisu fanow" - zeby sie wreszcie jakos policzyc.

Pomysly padly rozne, a ja zobowiazalem sie zapytac Szanowne Kolezanki i Kolegow, czy cos takiego byloby mozliwe przy zastosowaniu naukowego podejscia.

Gdzie na tym forum byly wspomniane badania - czy tez przymiarki do nich - majace na celu policzenie populacji erpegowcow w Polsce. Czy jest jakis pomysl/mozliwosc, jesli ten projekt wciaz jest w planach, by rozszerzyc go/wykorzystac go do policzenia calego fandomu? Ewentualnie czy istnieje naukowa metoda na przeprowadzenie takiego "spisu powszechnego"?

Jakie w ogole sa techniczne mozliwosci zrobienia czegos takiego?
Ostatnio edytowano Cz sie 31, 2006 10:18 pm przez Marcin Segit, łącznie edytowano 1 raz
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Jerzy Szeja » Śr sie 30, 2006 8:28 pm

Hm, w swej książce wnioskowałem z liczby sprzedanych podręczników WFRP.
Nie jestem socjologiem, ale tyle, co się na tym znam, to powiem, że nawet umieszczenie odpowiedniego punktu w narodowym spisie powszechnym (bardzo droga i rzadka operacja) niewiele by dało: spora część graczy to młodociani, którzy nie uczestniczą w takich spisach, a ich rodzice mają baaardzo różną wiedzę nt. natury ich zajęć.
Reszta sposobów gdzieś na poziomie wiarygodności fusów w kawie i wnętrzności bydlęcych...
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów


Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron