Konferencja PTBG we Wrocławiu

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Konferencja PTBG we Wrocławiu

Postprzez Krzysztof Kurek » Śr mar 02, 2005 1:50 pm

Witam wszystkich forumowiczów!

Przejdę od razu do tematu :-)
Na Krakonie 2005 miała miejsce krótka dyskusja o możliwości konferencji naukowej PTBG.
Podczas spotkania z moim promotorem prof. M. Fleisherem z Uniwersytetu Wrocławskiego (kulturoznawstwo) opowiadałem o PTBG, ideach i celach towarzystwa jak również o ewentualnej konferencji.
Profesor nie tylko zainteresował się samym PTBG ale stwierdził, że byłby w stanie pomóc zorganizować taką konferencję w centrum naukowym, nad którym sprawuje pieczę w budynku Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego
http://www.pol-niem.pl/start.php?page=1110600000.
Zapewni nie tylko darmo skorzystanie z sal prelekcyjnych, ale może też zorganizować sponsorów i pomóc w promocji konferencji. Z tego, co się dowiedziałem robiono coś podobnego między innymi dla miłośników komiksu.
Napiszcie, czy jesteście zainteresowany tą propozycją a potem przejdziemy do kwestii formalnych.
Krzysztof Kurek
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 1:36 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Jerzy Szeja » Śr mar 02, 2005 10:14 pm

Ostatnie zdanie powinno brzmieć "ustalmy, czy jesteśmy zainteresowani...", Kolego!
:-)
Na pewno jesteśmy.
Trzeba troszkę poczekać na wypowiedzi osób za to odpowiedzialnych. Przypominam, że ustalenia z Krakonu były takie:
1. Konferencję organizuje dr Augustyn Surdyk jako dysponujący największymi możliwościami z obecnych.
2. Jeśli nie da rady - w odwodzie pozostają doktoranci: Kol.Kol. Mochocki i Konieczny.

Propozycja jest znakomita, ale ww. osoby muszą się wypowiedzieć, bo są bardziej odpowiedzialne za sesję ode mnie.
Co oczywiscie nie przeszkadza temu, aby się wypowiadały też inne osoby!
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr mar 02, 2005 11:13 pm

Oczywiście jestem jak najbardziej za! Z przyjemnością spotkam się z Panem Profesorem i porozmawiam na ten temat. Będę akurat we Wrocławiu na konferencji „Oblicza komunikacji” org. przez UWr 4-5 kwietnia. Poznań zawsze może pozostać w rezerwie. Kontaktowałem się również z innymi członkami PTBG, którym „po drodze” do Wrocławia, aby godnie reprezentować Towarzystwo. Szczegóły omówimy z Kol. Kurkiem poza forum. A co inni myślą na ten temat?

Serdecznie pozdrawiam

Augustyn Surdyk

P.S. Uprzejmie proszę Kol. Kurka o kontakt mailowy poza forum.
Ostatnio edytowano Pt mar 04, 2005 2:42 pm przez Augustyn Surdyk, łącznie edytowano 1 raz
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re:

Postprzez Michał Mochocki » Śr mar 02, 2005 11:26 pm

Witam!

Także uważam, że to najatrakcyjniejsza propozycja. Miejmy nadzieję, że uda się to pozytywnie załatwić. A ze swej strony apeluję o przysyłanie abstraktów; nadal mam ich mniej, niż zgłoszono tematów.

pozdrawiam
Michał Mochocki
Michał Mochocki
Badacz Gier
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 9:08 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Piotr Konieczny » Cz mar 03, 2005 11:43 pm

Brzmi interesujaco. Sa juz jakies wstepne terminy? Wrzesien, pazdziernik, listopad, grudzien...?
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

kontrpropozycja

Postprzez Jan Stasieńko » Pn mar 14, 2005 4:40 pm

Po wstępnych uzgodnieniach z Augustynem i Jerzym, chciałbym poddać wszystkim członkom PTBG pod dyskusję konkurencyjną propozycję konferencji, choć również we wrocławskim wydaniu. Proponuję połączyć wysiłki PTBG oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Edukacji TWP, w którym pracuję.
A co do możliwości Instytutu:
a) pełnię funkcję kierownika Zakładu Nowych Mediów, który mógłby objąć opiekę nad przedsięwzięciem;
b) instytut może udostępnić nieodpłatnie sale dydaktyczne na obrady (atutem są też dwie pracownie komputerowe z dobrym sprzętem na obrady w sekcjach lub działania warsztatowe) plus sprzęt multimedialny plus dostęp do ksero, kolorowej drukarki laserowej i telefonu;
c) jestem w stanie wygospodarować pewną kwotę na koszty organizacyjne przedsięwzięcia;
d) bardzo dobrze układa się nam współpraca z Wydawnictwem Bauer, więc pewnie nie odmówiono by nam patronatu medialnego w takich czasopismach, jak "CD-Action", "PC-Format", "Fotografia&Aparaty Cyfrowe" (plus tygodnik "Panorama Dolnośląska"i ew. "Wyborcza");
c) wsparcie ze strony developerów może nam zapewnić m.in. Lemon Interactive
e) publikacja materiałów w Wydawnictwie DSWE TWP bez dodaktowych kosztów ze strony PTBG (oczywiście po recenzji naukowej);

Są też pewne ograniczenia:
a) PTBG jest niezarejestrowane!!!
b) Harmonogram działań mojego Instytutu i Zakładu - organizujemy w przyszłym roku dwie duże konferencje:
- pierwsza oragnizowana przez dr Agnieszkę Janiak poświęcona będzie antropologii audiowizualnej - termin I poł. października
- druga to kolejna sesja pod hasłem "Język a multimedia" w maju 2006 roku, organizowana przeze mnie i moją żonę;
z góry na obie zapraszamy!
c) brak czasu - z uwagi na przygotowywane sesje pracownicy zakładu nie będą w stanie aktywnie pomagać w organizacji, dlatego większość zadań musieliby przejąć członkowie PTBG;
Uwzględniając powyższe najlepszym z możliwych terminów konferencji byłby przełom listopada i grudnia.
Jan Stasieńko
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): N mar 06, 2005 11:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Michał Mochocki » Pn mar 14, 2005 10:26 pm

Bez dwóch zdań (a przynajmniej moim skromnym), propozycja Kol. Stasieńki bije na głowę poprzednie. To już chyba stała tendencja. :) Co prawda termin mocno odległy - miałem nadzieję, iż będziemy konferować na jesieni - tym niemniej pozostałe atuty rekompensują tę wadę z nadwyżką. Co na to reszta Towarzystwa?

pozdrawiam
MM
Michał Mochocki
Badacz Gier
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 9:08 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Augustyn Surdyk » Pn mar 14, 2005 10:37 pm

Niewątpliwie jest to najatrakcyjniejsza oferta do tej pory - oprócz lokalizacji, wyposażonych sal, patronatu również publikacja. Szczegóły są jeszcze oczywiście do przedyskutowania i organizacja zapewne będzie wymagała niemałego udziału PTBG – zgłaszam się oczywiście do pomocy. Dodam może jeszcze od siebie, że najprawdopodobniej uruchomiony zostanie system elektronicznego rejestrowania udziału w konferencji, łącznie z przesyłaniem abstraktów i samych referatów, załatwianiem sprawy zakwaterowania, ew. delegacji (faktury VAT) oraz informujący o ważnych datach. Z pewnością to wiele ułatwi.
Przypominam, że Kol. Mochocki nadal zajmuje się przyjmowaniem zgłoszeń chęci udziału, tematów i abstraktów referatów.

Dalszy termin da więcej czasu na przygotowanie referatów, a po rejestracji (formalności w toku, będę informował na bieżąco o postępach w odpowiednim dziale) będziemy mogli zadbać o nagłośnienie konferencji.
Ostatnio edytowano Pn mar 14, 2005 10:40 pm przez Augustyn Surdyk, łącznie edytowano 1 raz
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » Pn mar 14, 2005 10:40 pm

Podany termin jest, Kolego Michale, jak najbardziej jesienny! :-)

Dr Stasieńko jako i kierownik Zakładu Nowych Mediów, i członek PTBG "od początku" (tamtegoroczny zjazd założycielski), i jako organizator wysoko ocenianych konferencji naukowych, przedstawił moim zdaniem najlepsze warunki.
Wg sprawozdań Kol. Surdyka możemy spodziewać się tym razem sukcesu z rejestracją PTBG (któż, jak nie prawnicy, są w tym najlepsi?!), więc w kwestii tego zastrzeżenia Kol. Stasieńki nie mam większych obaw.

Z listu Kol. Mochockiego co prawda wynika, że jak tak dalej pójdzie, to zrobimy konferencję jeśli nie na Florydzie, to przynajmniej na Malcie (i to nie tej w Poznaniu:), ale pohamowałbym apetyty ;-)

Osobną kwestią byłoby spożytkowanie dobrych chęci i znakomitej propozycji Kol. Kurka. Może wczesną wiosną 2006? Na pewno na konferencji XI/XII pewne wątki zostaną rozpoczęte i śmiały plan dwóch sesji naukowych rocznie w tak raczkującej, nieprzebadanej a bardzo rozległej dziedzinie, jak ludologia, byłby właściwy!
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Jan Stasieńko » Śr mar 23, 2005 10:55 pm

Dziękuję szanowny kolegom za wyrazy aprobaty, o postępach będę na bieżąco informował. Na razie bardzo potrzebna jest osoba z Wrocławia, która podejmie się ze mną prac przygotowawczych.
Jan Stasieńko
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): N mar 06, 2005 11:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz mar 24, 2005 3:34 pm

Z Poznania do Wrocławia niedaleko, więc w miarę możliwości deklaruję również moją pomoc w sprawach organizacyjnych. Niewątpliwie jednak np. w sprawie zakwaterowania i wyżywienia konieczna jest znajomość topografii Wrocławia i obowiązujących cenników (zwłaszcza „studenckich”).
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Agata Zarzycka » Cz mar 31, 2005 8:49 pm

Jan Stasieńko napisał(a):Dziękuję szanowny kolegom za wyrazy aprobaty, o postępach będę na bieżąco informował. Na razie bardzo potrzebna jest osoba z Wrocławia, która podejmie się ze mną prac przygotowawczych.


Dobry wieczor,
To moj debiut na forum, wiec z gory przepraszam, jesli cos robie nie tak lub naruszam etykiete. Chcialam sie tylko zdemaskowac jako "osoba z Wroclawia" jak najbardziej chetna do wspolpracy, kiedy tylko przebrne przez aktualnie organizowana konferencje, ktora skonczy sie za tydzien. Jesli bede wtedy zywa i przy zdrowych zmyslach, chetnie pomoge :)

Pozdrawiam

Agata Zarzycka
Agata Zarzycka
Badacz Gier
 
Posty: 5
Dołączył(a): N sty 23, 2005 12:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Augustyn Surdyk » So kwi 02, 2005 1:21 am

W takim razie proponuję spotkanie we Wrocławiu w najbliższy poniedziałek lub wtorek. Będziemy z dr Stasieńko na konferencji org. przez Instytut Filologii Polskiej nt. "Oblicza komunikacji. Perspektywy badań nad tekstem, dyskursem i komunikacją" i z pewnością znajdzie się wolna chwila, żeby porozmawiać o naszej konferencji. Uprzejmie proszę o zgłaszanie się na forum chętnych z Wrocławia i nie tylko oraz kontakt na priv.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Wt kwi 05, 2005 11:06 pm

W dniu 4 kwietnia br. odbyło się we Wrocławiu spotkanie Komitetu Organizacyjnego planowanej przez PTBG konferencji w składzie: dr Agnieszka Dytman-Stasieńko, dr Jan Stasieńko, mgr Agata Zarzycka i moja skromna osoba. Zostały poczynione pierwsze ustalenia, m.in. data konferencji: 17, 18 listopada 2005 (czwartek, piątek) oraz miejsce: Dolnośląska Szkoła Wyższa Edukacji TWP we Wrocławiu – ul. Strzegomska 47.
Przez cały czas przyjmowaniem tematów i abstraktów referatów zajmuje się Kol. Michał Mochocki.

Wkrótce więcej informacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy (zwłaszcza z Wrocławia i okolic)!
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Dorota Chmielewska-Łuczak » Śr kwi 06, 2005 10:31 pm

cd do konferencji wrocławskiej
byłabym bardzo zainteresowana udziałem, ale chciałabym technicznie wiedzieć co , gdzie i kiedy przesłac
jesli trzeba bedzie wspomóc organizatorów to też mogłabym
robie teraz badania wśrod graczy RPG ny wchodzenia i wychodzenia z roli (szerzej wogóle z przestrzeni symbolicznej), gram również sama. poszukuje chetnych do wziącia udziału w badaniach, publikacji, materiałów, chetnie zainicjuje dyskusje na w/w temat
Dorota Chmielewska-Łuczak
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr kwi 06, 2005 10:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron