Łódzkie Koło PTBG

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Łódzkie Koło PTBG

Postprzez Adam Wojciechowski » Pn mar 23, 2009 2:54 pm

Witam.
Ilu z obecnych członków PTBG pochodzi z Łodzi? Ja sam jestem z Łodzi i ubolewam nad faktem, że nie mamy tu swojego Koła, a może by założyć?
Adam Wojciechowski
Badacz Gier
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Augustyn Surdyk » Pn mar 23, 2009 8:38 pm

Przy tworzeniu Koła i komunikacji z innymi zainteresowanymi osobami z danego miasta i regionu z pewnością przydatna będzie lista członków PTBG zamieszczona i aktualizowana w wątku http://ptbg.org.pl/forum/viewtopic.php?t=164 oraz w zakładce http://ptbg.org.pl/strona.php?id=8 . Podstawowy warunek tworzenia Koła - minimum pięć osób-członków PTBG oraz utworzenie Koła przy uczelni wyższej w danym mieście. Dokładne przepisy określa statut V. STRUKTURA ORGANIZACYJNA TOWARZYSTWA http://ptbg.org.pl/strona.php?id=4 . Jeśli już te warunki będą spełnione, służę dalszą pomocą i radą (sporządzenie protokołu, uchwały, wybory władz itd.).
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz mar 26, 2009 1:42 pm

cd. Poniżej cytuję odpowiedni fragment statutu PTBG mówiący o jednostkach terenowych towarzystwa (Kołach i Okręgach).

V. STRUKTURA ORGANIZACYJNA TOWARZYSTWA
§ 30.
1. Dla usprawnienia działalności Towarzystwa, wraz z jego rozwojem, w terenie mogą być powoływane, na wniosek zainteresowanych środowisk, Koła Towarzystwa. Zgodnie z założeniami międzyuczelnianej działalności naukowej Towarzystwa, Koła powinny być tworzone przy uczelniach wyższych.
2. Koło może być utworzone z inicjatywy minimum 5 członków-inicjatorów (w tym przynajmniej jednego pracownika naukowego lub naukowo-dydaktycznego posiadającego stopień naukowy), którzy zwołują zebranie członków ogłoszone jako walne w celu dokonania wyboru Przewodniczącego, dwóch Członków Zarządu Głównego, a także określenia zakresu i kierunków działalności Koła.
3. Utworzenie Koła następuje na pisemny wniosek zainteresowanych członków z załączonym protokołem walnego zebrania członków Koła. Można być członkiem Towarzystwa nie będąc członkiem Koła.
§ 31.
1. Koła z obszaru danego województwa mogą skupiać się w Okręgach.
2. Przewodniczący Kół z danego województwa zainteresowani współpracą w ramach Okręgu stanowią automatycznie Zarząd Okręgu i wybierają spośród siebie Przewodniczącego.
3. Utworzenie Okręgu następuje na pisemny wniosek tak ukonstytuowanego Zarządu, po uzyskaniu pozytywnej opinii Zarządu Głównego Towarzystwa.
§. 32.
Zarząd Koła i Zarząd Okręgu obowiązany jest złożyć Zarządowi Głównemu Towarzystwa sprawozdanie pisemne ze swej działalności za okres swojej kadencji.
§. 33.
Okręgi i Koła nie mają osobowości prawnej i nie mogą prowadzić działalności gospodarczej.

§ 34.
Inne uregulowania dotyczące trybu powoływania i działania Kół i Okręgów, a także sprawowania nadzoru nad ich działalnością określają uchwały Zarządu Głównego Towarzystwa.

W skrócie: powołać Koło może minimum 5 członków-inicjatorów (członków PTBG), w tym minimum jeden z nich ze stopniem naukowym doktora (co jednocześnie najczęściej wiąże się z warunkiem utworzenia Koła przy uczelni wyższej – państwowej lub nie – z punktu widzenia uczelni koło naukowe powinno posiadać opiekuna będącego pracownikiem uczelni).

W Łodzi taką „lokomotywą” być może mógłby być Kol. dr Piotr Sitarski z PTBG (Katedra Mediów i Kultury Audiowizualnej, Uniwersytet Łódzki, Łódź, sitarski$uni.lodz.pl), pierwszy nieformalny (przed pierwszym Walnym Zebraniem w 2005 r.) Wiceprzewodniczący Towarzystwa, wymieniany przez Encyklopedię „Epistema” publikowaną przez wortal naukowy „Wiedza i Edukacja” (przy UMCS Lublin) wśród czołowych polskich ludologów (http://wiedzaiedukacja.pl/archives/86), lecz oczywiście wypada zapytać bezpośrednio.

Powołaniem „Łódzkiego Koła PTBG przy (tu nazwa jednostki i uczelni)” (bo tak zgodnie z przyjętym zwyczajem nazywałoby się formalnie Koło) byłby z pewnością zainteresowany Kol. Paweł Potakowski (na liście użytkowników forum nr 123), o czym rozmawialiśmy podczas ubiegłorocznego konwentu miłośników fantastyki „Pyrkon” w Poznaniu.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Adam Wojciechowski » N maja 17, 2009 8:07 pm

Albo jestem ślepy, albo oprócz mnie i dra Piotra Sitarskiego nie ma nikogo z Łodzi:( Jeśli oprócz nas są ludzie z Łodzi, proszę o kontakt!
Adam Wojciechowski
Badacz Gier
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Augustyn Surdyk » Pt maja 22, 2009 2:45 pm

Być może przy okazji współorganizacji tegorocznego Polkonu w Łodzi i prowadzenia sekcji tematycznej PTBG uda się zebrać więcej osób z Łodzi zainteresowanych wstąpieniem do PTBG i powołaniem Łódzkiego Koła przy jednej z uczelni wyższych (wymóg statutowy).
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Adam Wojciechowski » So maja 23, 2009 8:13 pm

Mnie na Polkonie nie będzie, mimo że jestem z Łodzi (jakoś nie ruszają mnie tego typu imprezy, choć jestem wielkim fanem fantastyki). Jutro porozmawiam z dziekanką mojego kierunku, może uda się, tymczasowo, stworzyć Koło Naukowe uczelniane, a później przemienić je w Koło PTBG przy szkole. Nie studiuję na Uniwersytecie (nie jestem taki mądry), ale w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej (dawne WSHE), jednak myślę, że ta szkoła też może być, bo organizujemy wiele imprez kulturowych w Łodzi a kulturoznawstwo to jeden z najprężniej działających u nas kierunków. Zobaczymy:) W każdym razie ja się nie poddam:)
Adam Wojciechowski
Badacz Gier
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Adam Wojciechowski » Pn cze 08, 2009 11:17 am

Koło Naukowe ruszy od października. Prawdopodobnie dr Konrad Chmielecki się zapisze i nas wspomoże. Także inni wykładowcy chcą pomóc:) Gdyby jednak nikt ze stopniem dr. nie zgłosił swojej kandydatury (ale na 90% dr K. Chmielecki zostanie członkiem PTBG), to i tak będziemy Kołem PTBG, tyle że nieformalnie:P
Adam Wojciechowski
Badacz Gier
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron