Konferencja PTBG w Poznaniu

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Piotr Konieczny » Śr lis 23, 2005 10:46 pm

Dzięki. Plik można już ściagnąć - miłej lektury!
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz lis 24, 2005 12:12 am

Co do wrażeń z konferencji, najlepiej byłoby gdyby sami uczestnicy (a nie organizatorzy) wypowiedzieli się na forum. Serdecznie zapraszam!
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mirek Filiciak » Cz lis 24, 2005 10:40 am

Zanim pojawią się innne posty z relacjami z Poznania, zamieszczę tutaj (bo to chyba najodpowiedniejsze miejsce) relację z Walnego Zebrania PTBG, które odbyło się podczas imprezy. Wybrane zostały władze - Zarząd Główny Towarzystwa w składzie:
przewodniczący - dr Jerzy Szeja
wiceprzewodniczący - dr Jan Stasieńko (dotychczas pełniący tę funkcję dr Piotr Sitarski ze względu na przygotowania do procesu habilitacyjnego zrezygnował z ponownego kandydowania)
skarbnik - dr Augustyn Surdyk
sekretarz - dr Mirosław Filiciak

Wybrana została również Rada Towarzystwa. W jej skład weszli:
dr Dorota Chmielewska-Łuczak (przewodnicząca)
dr Zbigniew Wałaszewski (zastępca)
mgr Dominika Urbańska-Galanciak (sekretarz)
mgr Agata Zarzycka
mgr Michał Mochocki

W trakcie zebrania ustalona została także wysokość członkowskiej składki rocznej, która wyniosła 20, 50 i minimum 200 PLN odpowiednio dla studentów, pozostałych członków indywidualnych oraz członków wspierających (instytucjonalnych). Wniosek o przyjęcie członka wspierającego każdorazowo musi zostać zaopiniowany przez Zarząd Główny i Radę. Z kolei do korzystania ze stawki studenckiej uprawnione są osoby studiujące pierwszy kierunek (nie posiadające tytułu magistra) na uczelni wyższej w trybie dziennym, wieczorowym lub zaocznym na stopniach licencjackim i magisterskim z wyłączeniem studentów studiów doktoranckich. Ostateczny termin wpłacania składek ustalono na 10 lutego 2006 r.
Podczas dyskusji zgłoszono również wniosek o rozpoczęcie prac nad przygotowaniem pisma, które pozwoli zainteresować przedstawicieli polskiego rynku gier kwestią ratingu. Zajmie się tym specjalna grupa robocza, z pozostałymi członkami PTBG komunikująca się poprzez forum towarzystwa.
Mirek Filiciak
Badacz Gier
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Roman Budzowski » Cz lis 24, 2005 8:30 pm

Augustyn Surdyk napisał(a):Co do wrażeń z konferencji najlepiej byłoby gdyby sami uczestnicy (a nie organizatorzy) wypowiedzieli się na forum. Serdecznie zapraszam!


Ja uważam konferencję za bardzo udaną. Ciekawe artykuły, dyskusje i rozmowy w kuluarach. No i sporo ludzi, którzy wiedzą o czym mówisz. Biorąc pod uwagę dostępne środki, konferencja jest na 5+ (a bywałem na takich konferencjach, co kosztują po 1500 pln, więc mam dobre porównanie).

Pozostaje czekać na publikację. Swoją drogą, bardzo ciekawy pomysł z informatorem.

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Tomasz Smejlis » Pt lis 25, 2005 3:10 am

Pozwolę sobie się wypowiedzieć w temacie.

Największą zaletą wedle mnie był klimat konferencji. Już dawno nie spotkałem się tak serdecznym i miłym przyjęciem, co z pewnością jest ogromną zasługą organizatorów. Po ostatnich niezbyt miłych wrażeniach, tu uderzyła mnie otwartość ludzi.

Kolejnym atutem była mnogość tematów, ich ujęć, ba, można rzec sfer, w obrębie których realizowano zagadnienia konferencyjne. Niestety wiązało się to niejednokrotnie z ciężkimi wyborami ontycznymi z gatunku: "Gdzie być?" Naprawdę następnym razem nie pozostaje nic innego jak się sklonować :).

Pozdrawiam

PS. W zasadzie jedyna wada. Przerażający ziąb panujący na hali konferencyjnej.
Tomasz Smejlis
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2005 11:06 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz sty 05, 2006 1:05 am

Wkrótce w tym wątku, jak i w wątku „Deklaracja członkowska PTBG”: http://ptbg.urbantrip.com/phpBB2/viewtopic.php?t=119 zostanie podany numer konta Polskiego Towarzystwa Badania Gier, na które będzie można wpłacać roczne składki członkowskie w wysokości i terminie ustalonym na Walnym Zjeździe PTBG (19 listopada 2005) - do 10 lutego każdego roku. Po uiszczeniu składki w wysokości ustalonej przez Walne Zebranie (szczegóły tutaj: http://ptbg.urbantrip.com/phpBB2/viewto ... 1&start=15 ). zostaną reaktywowani wszyscy członkowie PTBG, którzy wypełnili deklaracje członkowskie przed ostatecznym spotkaniem założycielskim Towarzystwa i nie znaleźli się na liście Członków-Założycieli złożonej przy rejestracji PTBG w KRS oraz nie pojawili się, ani nie przekazali prawa do oddania głosu (wg statutu) na Walnym Zebraniu Towarzystwa. W miarę wpływania składek będziemy publikować aktualną listę Członków PTBG.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Marcin Segit » Cz sty 05, 2006 11:39 am

Mirek Filiciak napisał(a):Z kolei do korzystania ze stawki studenckiej uprawnione są osoby studiujące pierwszy kierunek (nie posiadające tytułu magistra) na uczelni wyższej w trybie dziennym, wieczorowym lub zaocznym na stopniach licencjackim i magisterskim z wyłączeniem studentów studiów doktoranckich..

Pytanie: a co z osobami, ktore maja licencjat i studiuja podyplomowo? Bo akurat tak mi sie zlozylo, ze zamiast na SUM wyladowlaem w tym roku na podyplomowych.
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Augustyn Surdyk » Pt sty 06, 2006 8:56 pm

Szczególne przypadki bedą rozpatrywane indywidualnie przez Zarząd Główny PTBG.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Roman Budzowski » So sty 07, 2006 6:02 pm

Augustyn Surdyk napisał(a):Szczególne przypadki bedą rozpatrywane indywidualnie przez Zarząd Główny PTBG.


Tak z ciekawości zapytam, czy jest zarząd poboczny PTBG? ;-)

pozdrawiam
Romek
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Krzysztof Wardziński » So sty 14, 2006 12:19 pm

Chcę mieć pewność, czy dobrze rozumiem zapis o tym, kto może korzystać ze stawki studenckiej. Czy jeśli obecnie jestem na studiach magisterskich uzupełniających, które są kontynuacją moich poprzednich studiów inżynierskich, mogę skorzystać ze stawki studenckiej?
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » So sty 14, 2006 12:29 pm

Jeśli jest to pierwszy kierunek studiów (nie posiada Kolega tytułu magistra) - tak.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Marcin Segit » So sty 14, 2006 6:46 pm

Wiec bardzo prosze o rozpatrzenie mojego przypadku.
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Jerzy Szeja » N sty 15, 2006 6:59 pm

Ustalamy zasadę: jak nie ma "mgr" i studiuje (na dowolnych zasadach), to traktujemy jako studenta.
Tak więc wszyscy pytający mają status "student" - jeśli chodzi o składkę członkowską PTBG.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Segit » N sty 15, 2006 7:35 pm

Ok, czyli skladki za 2006 do 10 lutego, tak?
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Jerzy Szeja » N sty 15, 2006 7:41 pm

Roman Budzowski napisał(a):
Augustyn Surdyk napisał(a):Szczególne przypadki bedą rozpatrywane indywidualnie przez Zarząd Główny PTBG.


Tak z ciekawości zapytam, czy jest zarząd poboczny PTBG? ;-)

pozdrawiam
Romek


Widzę, że Kol. Augustyn nie odpowiedział, więc ja to czynię:
prócz Zarządu Głównego PTBG są jeszcze Zarządy Kół PTBG i Zarządy Okręgów PTBG. Wszystko to są ciała statutowe PTBG (wpisane w nasz statut, który został zaaprobowany przez sąd rejestracyjny i jest podstawą naszej działalności).
Kol. Surdyk trzyma się właściwej nomenklatury i choć to może trochę sztywne, jest to zgodne z pragmatyką funkcjonowania oficjalnych towarzystw wszelkiego typu.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron