10 najbardziej krwawych gier 2005r. (USA)

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

10 najbardziej krwawych gier 2005r. (USA)

Postprzez Remigiusz Szczechowicz » Pn lis 28, 2005 4:03 pm

Remigiusz Szczechowicz
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:40 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » Pn lis 28, 2005 4:38 pm

Pointa artykułu jest analogiczna do ustaleń z naszej konferencji. Korzystając z okazji: czy grupa PTBG ds. propagowania ratingu coś ustaliła?
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Łukasz Kujawa » Śr lis 30, 2005 2:41 pm

Łukasz Kujawa
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt lis 18, 2005 10:46 am

Postprzez Remigiusz Szczechowicz » Śr lis 30, 2005 7:34 pm

No to Polsat w dzisiejszych głównych wiadomościach nieźle popłynął!
Piszę o tym w tym wątku, bo pretekstem i punktem wyjścia reportażu była amerykańska "czarna 10".
W skrócie: znowu pokazano prostą zależność: brutalne gry = dzieci uczą się jak zabijać i są przekonane, że człowiek ma wiele żyć itp. Ponownie w roli "eksperta" wystąpiła kompletnie niekompetentna pani psycholog.
Do tego tonu mówienia o grach już się wszyscy przyzwyczailiśmy, ale trochę mnie zatrwożyło, że nowy pełnomocnik ds. rodziny stwierdziła, ze zrobi wszystko, by system ocen (rating) był obowiązkowy (to akurat można zrozumieć) oraz że zostanie stworzona również polska czarna lista gier, których nie będzie wolno sprzedawać w Polsce!

Nie byłem niestety na konferencji i walnym zebraniu PTBG i nie wiem, co ustalono w tej kwestii, ale jedno jest pewne - w pierwszej kolejności trzeba dotrzeć z "kagankiem oświaty" do popularnych mediów (o ile zechcą słuchać) i do wpływowych osób pokroju ww. rzecznika.
Swoją drogą w trakcie oglądania felernego reportażu cały czas miałem nadzieję, że pojawi się jakiś przedstawiciel PTBG, ale niestety... :(
Remigiusz Szczechowicz
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:40 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Maciej Stępnikowski » Śr lis 30, 2005 10:40 pm

Remigiusz Szczechowicz ---> Nie trzeba w skrócie :) Każdy może sobie obejrzeć :D (dzięki forumowiczowi Gry-OnLine.pl :)

LINK do pliczku AVI ---> http://s31.yousendit.com/d.aspx?id=3BMY ... V7J6T3IUJU

Jeszcze link do strony Wydarzeń Polsatu ---> http://wydarzenia.wp.pl/kat,33314,wid,8 ... icaid=1a37
Maciej Stępnikowski
Badacz Gier
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 5:06 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez Remigiusz Szczechowicz » Śr lis 30, 2005 10:57 pm

Dzięki. Przyda się... Tak dla potomności. :wink:
Remigiusz Szczechowicz
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:40 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Maciej Stępnikowski » Cz gru 01, 2005 6:55 pm

Dodatek: dzisiaj ten sam temat w uwadze TVN o 19:45. Gdybym nie musiał (w sensie zainteresowań) to bym w ogóle nie oglądał :>
Dlaczego? Bo sama zapowiedź prezentuje iście "obiektywne" i "profesjonalne" podejście do tematu jak Wydarzenia Polsatu. Może ktoś z kierownictwa PTBG zechciałby skrobnąć maila (zarówno do Polsatu i do TVN) aby może następnym razem dali możliwośc wypowiedz "z drugiej strony" :twisted:
Maciej Stępnikowski
Badacz Gier
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 5:06 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez Jerzy Szeja » Cz gru 01, 2005 7:31 pm

Porozumiemy się z grupą wybraną (zgłoszoną?) na walnym zebraniu ds. ratingu, bo to rzeczy - moim zdaniem - powiązane.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Remigiusz Szczechowicz » Cz gru 01, 2005 8:11 pm

Brawo dla Pani Pedagog Ewy Żeromskiej, która jako jedyna mówiła coś z sensem, choć ewidentnie nie było to po myśli twórców programu (pomijam fakt, ze jest Ona jednym z kilku telewizyjnych "dyżurnych specjalistów", którzy znają się na wszystkich dziedzinach)!
Pojawił się też wątek ratingów (chyba po raz pierwszy w polskiej TV!) - dobry moment by to wykorzystać i podsycić!
O opiniach pozostałych "specjalistów" z grzeczności nie bedę się wypowiadał....

A tak przy okazji: gdyby "sekcja ratingowców" potrzebowała wsparcia to służę pomocą w miarę możliwości (choć nie jestem jeszcze członkiem PTBG).
Remigiusz Szczechowicz
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:40 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Roman Budzowski » Cz gru 01, 2005 8:48 pm

Jako jeden ze zgłoszonych do "grupy ratingowej" muszę przyznać, że pewnie jestem jedynym z tej grupy, który czyta to forum. Ponieważ z racji rozpętania wątku ratingu na konferencji uznałem dra Sitarskiego za nieoficjalnego kierownika owej grupy, miałem nadzieję, że jakiś pierwszy krok z jego strony zostanie wykonany.

Niemniej, skoro nie, to czas podjąć samodzielne kroki.

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Jerzy Szeja » Cz gru 01, 2005 9:59 pm

O ile pamiętam ustalenia, to nie ma potrzeby, aby grupa ds. ratingu była na forum. Niemniej jednak jest potrzeba, aby zawiadamiała o swoich posunięciach.
Proponuję, aby odpowiedzialnym za informowanie na forum był właśnie Kolega, Kolego Romanie!

Oczywiście proponuję podjąć jakieś kroki.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Roman Budzowski » Cz gru 01, 2005 10:37 pm

Witam
Wątek został już założony
http://ptbg.urbantrip.com/phpBB2/viewtopic.php?t=122&highlight=

Wszyscy zainteresowani tematem ratingu proszeni są o czytanie tego wątku oraz zgłaszanie tam ewentualnych uwag i propozycji.

Jutro postaram się skontaktować z resztą zespołu i jakoś rozruszać działania.

Pozdrawiam
Roman
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron