Praca magisterska i sprawy związane

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Praca magisterska i sprawy związane

Postprzez Krzysztof Litwinowicz » Wt lut 27, 2007 12:33 pm

Witam szanownych badaczy gier!
Jakiś czas temu wspominałem na forum że jestem w trakcie pisania pracy mgr poświęconej grom komputerowym. - Obecnie praca ta została ukończona i obroniona (z wynikiem bardzo dobrym:D).
Jej temat to:
"Preferencje gatunków gier komputerowych a osobowość i agresywność u młodzieży gimnazjalnej".
Praca ta jest pisana pod kątem psychologicznym, jako że powstawała właśnie pod patronatem Instytutu Psychologii UŁ. Powstała na podstawie moich własnych badań, w których uwzględniam czynniki rzadko lub wcale nie brane pod uwagę przez większość badaczy (np. m.in. badam również dziewczęta, uwzględniam podział gatunkowy gier).

Chciałbym się podzielić treścią mojej pracy z szanownymi kolegami badaczami, dlatego też zwracam się o pomoc - byłbym bardzo wdzięczny za jakoweś porady (lub bezpośrednią pomoc), w jaki sposób i gdzie mógłbym umieścić moją pracę w internecie tak, żeby:
- dowolny użytkownik PTBG czy internetu mógł mieć wgląd do mojej pracy.
- dowolny użytkownik PTBG mógł pobrać tą pracę na swój dysk i i korzystać z jej fragmentów lub całości.
- było to darmowe (!).

Ze wstydem muszę przyznać, iż moja ograniczona znajomość Sieci nie daje mi takich możliwości, dlatego też zwracam się z tą prośbą do szanownych kolegów.

Po drugie - w mojej pracy wykorzystuję jedynie część zebranych przeze mnie danych - ze względu na ograniczenie objętości prac magisterskich - natomiast wiele interesujących zestawień nie było w ogóle robionych. - jestem zainteresowany prowadzeniem dalszych badań pod tym kątem, włączając w to uzupełnienie danych, poprawa ewentualnych niedoskonałości metodologicznych itp. - nie jestem jednak w stanie zrobić tego samemu, dlatego chciałbym nawiązać kontakt/współpracę z jakimś ośrodkiem badawczym, zajmującym się podobną problematyką. Na chwilę obecną jedyną znajomą mnie instytucją badającą gry komputerowe i graczy pod kątem psychologicznym jest Instytut Psychologii na KUL-u. Nie posiadam jednak żadnych konkretnych kontaktów ani namiarów. Jeżeli wśród czytających te słowa forumowiczów znajduje się ktoś, kto zna jakieś inne instytucje lub osoby, z którymi mógłbym się skontaktować w ww. celach, bardzo bym prosił o informacje.

Pozdrawiam serdecznie
K. Litwinowicz
Krzysztof Litwinowicz
Badacz Gier
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:11 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Marcin Drews » Wt lut 27, 2007 1:11 pm

Nie wiem, w jakim formacie Kolega zapisał swą pracę. Najlepiej, by był to plik .pdf.

Jeśli jednak jest to praca w pliku otwartym .doc lub .rtf, potrzebna będzie pełna wersja Acrobata, by wyeksportować rzeczony materiał. Nie polecam publikacji w otwarym pliku, bo zawsze istnieje ryzyko, iż ktoś dokona zmian w treści, a odium spadnie na Kolegę jako autora pracy.

Ta wersja forum posiada możliwość publikacji załączników. Jeśli Kolega Jerzy Szeja, który jest naszym Administratorem, wyrazi zgodę, będzie mógł Kolega umieścić tu swoją pracę tak, że będzie ona dla nas dostępna.
Pozdrawiam,
Marcin M. Drews
http://www.drews.art.pl
Marcin Drews
Badacz Gier
 
Posty: 149
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 11:04 am
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Krzysztof Litwinowicz » Wt lut 27, 2007 2:52 pm

Dziękuję za odpowiedź. Praca zapisana jest w formacie doc. ewentualne przerobienie na rtf jest kwestią kilku minut. Jednak nie posiadam żadnych programów do tworzenia PDFów - mój Adobe wyłącznie je odtwarza, a na programy odpłatne niezbyt mogę sobie pozwolić - byłbym więc wdzięczny za polecenie jakowegoś w miarę możliwości darmowego programu w którym mógłbym przerobić plik .doc na pdf.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
K.L.
Krzysztof Litwinowicz
Badacz Gier
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:11 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Marcin Drews » Wt lut 27, 2007 3:09 pm

Proszę mi podesłać tę pracę w .doc na moje konto prywatne. Co prawda nie mam Acrobata, ale znajdę jakąś alternatywę i postaram się dokonać konwersji do .pdf.
Pozdrawiam,
Marcin M. Drews
http://www.drews.art.pl
Marcin Drews
Badacz Gier
 
Posty: 149
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 11:04 am
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Augustyn Surdyk » Wt lut 27, 2007 3:37 pm

Gdyby takich prac zebrało się więcej być może zasadne będzie utworzenie podstrony z linkami na głównej stronie PTBG. Mamy również w archiwum kilka prac różnego typu (magisterskich, semestralnych i innych) jeszcze z poprzedniej listy dyskusyjnej na Yahoo.
Jeśli wydawca (Wydawnictwo Naukowe UAM) nie będzie miał nic przeciwko chcielibyśmy udostępnić w ten sposób tomy z naszych konferencji. Gdy ukaże się pierwszy tom z I konferencji PTBG (już wkrótce! – właśnie wróciłem z rozmowy w wydawnictwie z pierwszym wydrukiem) myślę, że również autorzy sceptycznie podchodzący do publikacji online (a niestety jeszcze wiele jest takich osób) nie będą mieli nic przeciwko.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » Wt lut 27, 2007 5:45 pm

Marcin Drews napisał(a):Nie wiem, w jakim formacie Kolega zapisał swą pracę. Najlepiej, by był to plik .pdf.

Jeśli jednak jest to praca w pliku otwartym .doc lub .rtf, potrzebna będzie pełna wersja Acrobata, by wyeksportować rzeczony materiał. Nie polecam publikacji w otwarym pliku, bo zawsze istnieje ryzyko, iż ktoś dokona zmian w treści, a odium spadnie na Kolegę jako autora pracy.

Ta wersja forum posiada możliwość publikacji załączników. Jeśli Kolega Jerzy Szeja, który jest naszym Administratorem, wyrazi zgodę, będzie mógł Kolega umieścić tu swoją pracę tak, że będzie ona dla nas dostępna.


Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym: plik możliwy do ściągnięcia zawsze można przerobić u siebie (nawet .pdf w formie zbezpieczonej). Z drugiej strony taka przeróbka i tak nie wpływa na postać dostępną.
Tak więc moim zdaniem równie dobrze można dać w formacie czytanym przez edytory (i tu byłoby lepiej w .rtf, bo WORD to czyta niezależnie od wersji, a i inne edytory mają zazwyczaj mniej kłopotów, niż z .doc). Z kolei łatwiej o tym dyskutować z cytowaniem/używać, gdy jest w tej postaci, niż w .pdf.
Jeśli się mylę, proszę o wyprowadzenie z błędu.

Oczywiście można to tutaj zamieścić, ale zwrócić z tym się trzeba do pierwotnego administratora forum (Kol. Piotra Koniecznego, kontakt przez forum), ponieważ ja nie mam dostępu do serwera (i administruję niejako na zastępstwo, ponieważ Kol. Konieczny od dłuższego czasu przebywa w USA i znacznie rzadziej ode mnie loguje się na forum).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Drews » Wt lut 27, 2007 6:06 pm

Póki co więc mogę zaoferować miejsce na administrowanym przeze mnie serwerze wirtualnym, a na naszym forum umieścimy po prostu link.
Pozdrawiam,
Marcin M. Drews
http://www.drews.art.pl
Marcin Drews
Badacz Gier
 
Posty: 149
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 11:04 am
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Krzysztof Litwinowicz » Wt lut 27, 2007 6:51 pm

Bardzo dziękuję za szybki odzew. Chętnie skorzystam z propozycji Kol. Drewsa dot. zamieszczenia pracy na prywatnym serwerze. Proszę tylko o kontakt mailowy, żebym wiedział na jaki adres wysłać plik. W międzyczasie udało mi się skorzystać z "promocji" firmy Adobe i przerobić moją pracę na format pdf w formie on-line, tak więc mogę przesłać obie wersje - pdf i rtf. Jeśli to nie problem można by zamieścić linki do obu - w końcu nie wszyscy korzystają z Worda.
Mój e-mail to: kael$interia.pl
Krzysztof Litwinowicz
Badacz Gier
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:11 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr sty 09, 2008 2:25 am

Praca wkrótce będzie dostępna w wątku 'Katalog prac członków i sympatyków PTBG': http://ptbg.org.pl/forum/viewtopic.php?t=72
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » Śr paź 22, 2008 2:19 pm

Dla wszystkich piszących prace o grach komputerowych może być przydatny dokument, który wkleiłem tutaj:
http://ptbg.org.pl/forum/viewtopic.php? ... highlight=
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Wykorzystanie logo PTBG do przeprowadzenia badań mgr

Postprzez Stanisław Just » Śr lis 19, 2008 3:32 pm

W niedługim czasie chciałbym przeprowadzić swoje badania do mgr, które oczywiście będą się mocno wiązały z grami.
Do badań jednak potrzeba osób badanych... więc zastanawiałem się nad możliwością wykorzystania logo PTBG w celach reklamowych, żeby "przyciągnąć" jak najwięcej chętnych do wzięcia udziału w tych badaniach.

Czy byłoby to możliwe?
Stanisław Just
Badacz Gier
 
Posty: 22
Dołączył(a): So lut 23, 2008 9:59 am
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jerzy Szeja » Śr lis 19, 2008 5:36 pm

Kolega może się posługiwać w swoich pracach (i ankietach do tych prac) logo PTBG jako członek PTBG.
W razie wątpliwości, czy Kolega nie przekracza uprawnień członka PTBG do posługiwania się logo PTBG, wystarczy każdorazowo zapytać, wskazując na konkretny materiał lub użycie.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości

cron