XV konferencja Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

XV konferencja Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna

Postprzez Krzysztof Wardziński » Pn wrz 03, 2007 10:37 pm

Witam w dniach 12-15 września we Wrocławiu odbędzie się XV krajowa konferencja naukowa Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna (http://www.biomech.pwr.wroc.pl/konferencja/index.html) na której to wygłoszę referat autorstwa mojego promotora (dr Janusz Pochmara) i mojej skromnej osoby pod tytułem "Wyznaczanie ruchu robota w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji stosowane w grach komputerowych".
W referacie tym opisałem kilka metod AI stosowanych w projektowaniu sztucznej inteligencji w grach komputerowych (automat stanów skończonych, algorytm A*, algorytm stadny), które można wykorzystać w sterowania ruchem robotów mobilnych. Z kolei dr Pochmara przygotował symulację ruchu robota mobilnego wykorzystującą wybraną z zaproponowanych przeze mnie metod (algorytm A*).

Jeśli koledzy i koleżanki nie mają nic przeciwko obok loga Politechniki Poznańskiej umieściłbym na stronie tytułowej mojej prezentacji również logo PTBG.
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Pn wrz 03, 2007 11:28 pm

Myślę, że pozostali Członkowie Zarządu Głównego zgodzą się z moim zdaniem, iż w tym przypadku (prezentacji referatu podczas konferencji naukowej), jak i w innych nie-komercyjnych celach, nie będących w sprzeczności ze statutem PTBG, zwłaszcza § 15.* Członkowie Towarzystwa jak najbardziej mają pełne prawo wykorzystywać logo PTBG i tym samym przyczyniają się do popularyzacji Towarzystwa.

*§ 15.
„1. Wykluczeniu z Towarzystwa podlega członek:
b) dopuszczający się czynów niegodnych lub działający na szkodę Towarzystwa.”

Serdecznie pozdrawiam i życzę Koledze udanego wystąpienia

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Krzysztof Wardziński » Pn wrz 10, 2007 5:55 pm

W takim razie byłbym wdzięczny, gdyby Kolega przesłał mi na mój prywatny adres emailowy logo naszego towarzystwa zapisanee w dowolnym z ogólnie rozpoznawalnych formatów.
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Krzysztof Wardziński » Śr lis 07, 2007 10:51 pm

Słowem recenzji mojego wystąpienia nadmienie, bo i bardzo miło mnie to zaskoczyło, że słuchający mojego wystąpienia obecni na sali profesorowie i doktorze bardzo przychylnie wypowiedali się na temat powstania PTBG gdy napomknąłem, że poza Politechniką Poznańską reprezentuje również nasze towarzystwo :)
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr lis 07, 2007 11:44 pm

To bardzo miło! Jednym słowem coraz głośniej o nas z roku na rok, a tegoroczna konferencja szczególnie będzie obfitować w nowe, cenne deklaracje współpracy - podczas obrad głos zabiorą przedstawiciele czasopisma „Homo Communicativus” (Wydział Nauk Społecznych UAM Poznań), Wortalu "Kultura i Historia" (UMCS Lublin), Towarzystwa Miłośników Gier Umysłowych (Warszawa) oraz Wotalu "Kognitywistyka.net." (UMK Toruń).
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron