Instynkt Gry! – całoroczny projekt w Krakowie

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Instynkt Gry! – całoroczny projekt w Krakowie

Postprzez Stanisław Krawczyk » Wt mar 11, 2014 12:56 pm

[Poniżej fragment otrzymanych informacji prasowych – pełną treść zamieściliśmy wcześniej na stronie PTBG].


Już 6 marca rusza w Krakowie wielki, całoroczny projekt Instytutu Goethego
INSTYNKT GRY!
W 2014 roku Kraków stanie się rajem dla miłośników gier z całej Europy


Festiwal INSTYNKT GRY! to kluczowe przedsięwzięcie kulturalne Goethe-Institut w Krakowie w 2014 roku. Niezwykle barwne i przygotowywane z ogromnym rozmachem. Do udziału zaproszeni zostali czołowi twórcy gier i form artystycznych opartych na grze, z całej Europy.

Na projekt złoży się ciąg artystycznych zdarzeń, podczas których z rozmaitych perspektyw i na różnych poziomach będzie można spojrzeć na fenomen Gry i współuczestniczyć w różnych jej formach.

Planowane są: festiwal gier w przestrzeni miejskiej, przegląd filmów, koncerty, interaktywne przedstawienia teatralne i wystawy, warsztaty i spotkania ze światowej sławy designerami gier i pisarzami. Uczestnicy będą także mieli możliwość samodzielnie wypróbować interaktywne gry – instalacje, które specjalnie z tej okazji zostaną przywiezione do Krakowa.

Projekt będzie miał dwie odsłony: wiosenną i jesienną.

Na początku marca 2014 w „Kinie Pod Baranami” zaprezentowane zostaną, oparte na fenomenie gry filmy, a w siedzibie Goethe-Institut otwarta zostanie wystawa interaktywnych instalacji artystycznych: trójwymiarowego labiryntu, „kulkowego” prysznica, labiryntu sterowanego głosem. Odbędzie się także cykl wykładów najbardziej uznanych w Europie znawców i designerów gier. Natomiast w kwietniu, w teatrze „Łaźnia Nowa” zaplanowane są występy gościnne eksperymentalnego teatru „machina Ex”, w ramach którego widzowie współtworzą spektakl. Wiosenny etap projektu zakończy się interdyscyplinarną konferencją „PlayStorming”, z udziałem najwybitniejszych znawców i designerów gier z USA i z Europy.

Sezon jesienny otwiera we wrześniu wystawa w Bunkrze Sztuki (to sławne już na całym świecie interaktywne rzeźby – gry, które wymagają od widza aktywnego współudziału, miedzy innymi głośna „Pain-Station”). W październiku w przestrzeni miejskiej zostanie zorganizowany wielki festiwal „Playpublik”, podczas którego gry miejskie rozegrane na terenie Krakowa opracuje grupa artystów „Invisible Playground” organizująca podobny Festiwal w Berlinie..

Projektowi będzie towarzyszyła interaktywna strona internetowa www.instynktgry.pl, oraz profil na Facebooku: www.facebook.com/instynktgry, na którym prowadzone będą atrakcyjne konkursy. Główna nagroda dla biorącej udział w Festiwalu publiczności to wyjazd na Międzynarodowe Targi Gier do Essen.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron