Moja walka

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Moja walka

Postprzez Jerzy Szeja » Wt cze 21, 2005 4:26 pm

Zastanawiałem się, jaki dać tytuł tego wątku, aby był chwytliwy i jakoś się wyróżnił z całkiem już sporej liczby różnych tematów.
Powyższy brzmi nieźle. Z konkursu odpadły:
"O co walczymy?";
"No pasaran!".
Powyższy wygrał, ponieważ jest najbardziej autoironiczny (wręcz autozłośliwy).

Ale do sprawy.
Jakiś czas temu obiecałem wypowiedź nt. stosunku do gier komputerowych "pewnych środowisk". Niestety, aby poniższy post był naukowy, musiałbym przeprowadzić szeroką, wielostronicową polemikę lub po prostu napisać recenzję. A wszak na forum się dyskutuje a nie zanudza epistołami.
Z powyższym zastrzeżeniem przywołam taki tytuł:
Oddziaływanie "agresywnych" gier komputerowych na psychikę dzieci.
Ju samo zacytowanie tego tytułu jest trudne - tylko pogrubiłem litery (inaczej Czytelnik mógłby nie dostrzec dość oczywistego błędu w użyciu cudzysłowu).
Wydało to "Michalineum" w 2004 (po wczytaniu się w stronę potytułową można uściślić adres bibliograficzny na "Marki 2004"). Jest to wydanie - uwaga! - drugie.
Redakcja
Aleksandra Gała
Iwona Ulfik-Jaworska

{chyba Czytelnik rozpoznał nieprzypadkową zbieżność z osławioną "Grą w zabijanie"?}
Recenzent naukowy
Prof. dr hab. Leszek Szewczyk

Fragment noty wydawcy:
"Dziś coraz więcej dzieci i młodzieży korzysta z tych środków, a zwłaszcza z gier komputerowych. Oddziaływanie tych gier na dzieci, a przede wszystkim gier o dużej zawartości agresji, budzi niekiedy niepokój i przerażenie".
{nb. jako redaktor nigdy bym nie dopuścił do takiego zestawienia wyrazów o częściowo tożsamych polach semantycznych - zwłaszcza że oba zazwyczaj oznaczają różny stopień objawów strachu}.
Jeśli Szanowni Czytelnicy wyrażą swoje zainteresowanie - rozwinę swoją wypowiedź nt. ww. pozycji.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Segit » Wt cze 21, 2005 8:13 pm

Zawsze Kolega mogl zatytulowac watek "Hakkaa Paalle" ;).

Ja jestem zainteresowany, zwlaszcza, ze znow na onet.pl pojawil sie artykul czy dwa o agresji i grach - nie przeklejalem, bo w sumie nic nowego tam nie bylo, tylko szukanie powiazan miedzy bojka czy tez morderstwem a graniem.
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Roman Budzowski » Wt cze 21, 2005 9:04 pm

Ja rowniez jestem ciekaw dalszego ciagu.
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Jerzy Szeja » Wt cze 21, 2005 9:07 pm

No to uwaga! Na początek spis rozdziałów:
- Słowo wstępu Rektora KUL ks. prof. dr hab. Andrzeja Szostka;
- Wypowiedź Przewodniczącego KRRiTV Juliusza Brauna;
- Maria Braun-Gałkowska Wpływ gier komputerowych na psychikę dzieci. Wprowadzenie w tematykę sesji;
- Renata Dąbrowska "Agresywne" gry komputerowe a obraz własnej osoby;
- Iwona Ulfik-Jaworska "Agresywne" gry komputerowe a postawy wobec rzeczywistości;
- Maria Braun-Gałkowska Mechanizmy psychologiczne wyjaśniające wpływ gier komputerowych na psychikę dzieci;
- Podsumowanie sesji przez Dyrektor Instytutu Psychologii KUL prof. dr hab. Stanisławę Steuden;
- Literatura;
{pisownię i formatowanie zachowałem oryginalne!}

Prawda, że wygląda poważnie? :D
Co prawda sesja na raptem trzy osoby (w tym szefowa instytutu), ale za to jakie wprowadzenie i podsumowanie! ;)
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Augustyn Surdyk » N cze 04, 2006 9:12 pm

Pojawiają się pierwsze oznaki odzewu mediów na temat ostatniej konferencji, sprawy ratingu i stanowiska PTBG: http://dziennikarski.jogger.pl . Wkrótce przedruk artykułu na www.prawy.pl
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości