Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » So mar 05, 2005 12:07 pm

Uprzejmie proszę o przedstawianie się (w tym wątku) wszystkich członków i sympatyków, którzy nie są uwzględnieni w tabeli a nie przedstawili się w swoim liście.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re:

Postprzez Jakub Jaruga » N mar 06, 2005 10:48 pm

Witam szanowne grono Towarzystwa, zgodnie z prośbą dokonam krótkiej autoprezentacji;
Nazywam się Jakub Jaruga, jestem sympatykiem (póki co, biernie przyglądającym się rozwojowi PTBG) Towarzystwa i niniejszego forum.
Na forum trafiłem dzięki Augustynowi Surdykowi (którego prywatnie znam). W RPGi gram od dobrych kilku lat, mogę się pochwalić jako takim doświadczeniem, prócz tego z racji zainteresowań otarłem się o gry komputerowe "od kuchni" (strony technicznej).
Byłem też na konfie-panelu w Poznaniu na PGA'05, gdzie miałem przyjemność widzieć PTBG "w akcji" ;-).
Pozdrawiam!
Jakub Jaruga
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): So sty 22, 2005 3:24 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Przemysław Budziszewski » Śr mar 09, 2005 7:37 am

Witam wszystkich uprzejmie. Oto moje dane:

mgr Przemysław Budziszewski

budziszewski$gmail.com

Jestem doktorantem na wydziale Komunikacji i Kultury na Indiana University. Moje badania koncentrują się wokół kulturowo-społecznej analizy gier. Zajmuję się takimi zagadnieniami jak, na przykład, kwestia płci (biologicznej jak i społecznej) w produkcji i odbiorze gier, czy też przecięcia gier z innymi mediami (ekranizacje gier, gry oparte na filmach, przedstawienia gier i graczy w mediach, itp.).
Przemysław Budziszewski
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): So lut 26, 2005 5:59 pm
Lokalizacja: Bloomington, IN

Jacek Pluciński

Postprzez Jacek Pluciński » So mar 12, 2005 1:29 pm

Witam wszytkich członków PTBG!
Jestem studentem polonistyki i slawistyki UAM.
Zainteresowania oprócz ogólnych literackich i językoznawczych, dotyczą problematyki Słowian Południowych, zwłaszcza kultury Bułgarii, a także sytuacji Bośni i Hercegowiny po 1995 r. Zainteresowania dotyczące gier ograniczają się raczej do typów cRPG (komputerowe systemy) przede wszystkim dobrze znana wśród wszystkich sympatyków gatunku - seria Baldurs' Gate, a także 'z innej beczki' serie Star Wars.
Kontakt jplucinski$wp.pl
gg: 1337681

Zapraszam też na stronę slawistyczną
http://www.slav-pol.prv.pl

Pozdrawiam serdecznie
Jacek Pluciński
Jacek Pluciński
Badacz Gier
 
Posty: 9
Dołączył(a): So mar 12, 2005 2:13 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Wt mar 22, 2005 2:08 am

"Lista członków i Sympatyków PTBG, kontaktów i potrzeb", która dzięki tym listom jest stale uaktualniania, znajduje się w dziale "Dyskusja o PTBG": http://ptbg.urbantrip.com/phpBB2/viewtopic.php?t=9
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Bartosz Kuczyński » Wt kwi 05, 2005 10:35 pm

Witam serdecznie

Przybywam ponownie w szacowne grono badaczy gier - po przyłączeniu do listy emailowej na Yahoogroups.

Jestem anglistą po poznańskim UAM, w trakcie mozolnej pracy nad doktoratem.

Moje zainteresowania akademickie to językoznawstwo w formach wszelakich. Zatem w kontekście badania gier, jak sądzę, mógłbym zajmować się szeroko pojętą analizą dyskursu.

W tej chwili jestem mocno obciążony pracą, zatem z góry przepraszam za niedużą aktywność w Towarzystwie.

pozdrowienia
Bartosz Kuczyński
Bartosz Kuczyński
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2005 10:16 pm
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Tomasz Smejlis » Wt kwi 05, 2005 11:20 pm

Witam serdecznie!
Poinformowany przez dra Surdyka (raz jeszcze dziękuję!) o istnieniu PTBG oraz forum czym prędzej loguję się :)
Jestem doktorantem na literaturoznawstwie (Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego). Zajmuję się wszelkimi przejawami kultury popularnej, choć przyznaję, że szczególnie interesuje mnie Sf&fantasy.
W gry RPG gram od lat 12, jednak naukowo tym tematem zajmuję się od ponad roku. Do tej pory mam za sobą 3 odczyty dotyczące problemu przemian wizerunku gracza/postaci w grach komputerowych oraz komunikowania w tychże.

Pozdrawiam
Tomasz Smejlis
Ostatnio edytowano Wt kwi 05, 2005 11:34 pm przez Tomasz Smejlis, łącznie edytowano 1 raz
Tomasz Smejlis
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2005 11:06 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Remigiusz Szczechowicz » Cz kwi 14, 2005 10:28 am

Od dłuższego czasu śledzę poczynania PTBG i udzielam się na forum, a dopiero sobie uświadomiłem, że chyba się bliżej nie przedstawiłem, za co przepraszam! :oops:
Śpieszę nadrabiać zaległości:

Absolwent Instytutu Psychologii UAM (praca mgr na temat przemocy w grach komputerowych i jej potencjalnego wpływu na zachowania agresywne użytkowników) oraz Instytutu Etnolgii i Antropologii Kulturowej UAM (praca mgr poświęcona Internetowi, jako nowemu zjawisku społeczno-kulturowemu).
Obecnie ostatni rok studiów doktoranckich na Wydziale Historycznym UAM, IEiAK, Zakład Badań nad Kulturą Współczesną (praca dr poswięcona analizie społeczności internetowych i cyberkultury).
Kilka publikacji w zbiorowych opracowaniach i m.in. "Kulturze Popularnej".

Zainteresowania naukowe: "nowe media" i ich wpływ na ludzkie życie (pod kątem psychologicznym, socjologicznym i kulturowym).

Kontakt: remixxx$o2.pl
Remigiusz Szczechowicz
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:40 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Paweł Matysiak » So kwi 16, 2005 12:32 pm

Witam wszystkich!

Na forum trafiłem dzięki Mikołajowi Kamińskiemu.

nimdil$poczta.onet.pl

Jestem studentem matematyki U.W. Grami interesuję się czysto amatorsko. Szczególnie grami fabularnymi od wielu lat, ale także różnymi odmianami gier szachowych (które to, jak mi się zdaje, mieszczą się w obszarze zainteresowań PTBG).

Pozdrawiam
Paweł MAtysiak
Ostatnio edytowano So kwi 16, 2005 7:26 pm przez Paweł Matysiak, łącznie edytowano 1 raz
Paweł Matysiak
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 12:13 pm

Postprzez Sebastian Skolik » Wt kwi 19, 2005 2:02 pm

Witam wszystkich!

Na forum trafiłem dzięki memom zasianym przez kolegę Piotra Koniecznego na Wikipedii.

Zawiłe perypetie mej biografii doprowadziły mnie do statusu magistra socjologii. Obecnie jestem pracownikiem Politechniki Częstochowskiej na Wydziale Zarządzania i przygotowuję się do obrony pracy doktorskiej na Uniwersytecie Śląskim związanej tematycznie z przestrzenia społeczną Częstochowy. W przyszłości mam zamiar zająć się badaniem kulturowej ewolucji w RPG z punktu widzenia memetyki.

Jeżeli chodzi o staż w przypadku różnego typu gier, bliskie są mi zarówno gry RPG, cRPG jak i komputerowe strategiczne gry turowe. Przez kilka lat byłem członkiem Śląskiego Klubu Fantastyki, gdzie miałem możliwość zaobserwować zjawisko przenikania się różnego typu memów (mempleksów) przy tworzeniu autorskich systemów RPG. Amatorsko grywam w skata.

Pozdrawiam

Sebastian Skolik
Sebastian Skolik
Badacz Gier
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 1:21 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Dobrosława Lewicka » Śr kwi 20, 2005 2:41 pm

Nazywam się Dobrosława Grzybkowska-Lewicka (krótka rubryka w rejestracji nie pozwoliła mi wpisać obydwu nazwisk), jestem literaturoznawcą i historykiem sztuki. W roku bieżącym (2006) obroniłam na Uniwersytecie Wrocławskim doktorat poświęcony aniołom pt. "Współczesne - literackie i ikoniczne - wyobrażenie anioła". Od ponad 10 lat jestem związana w sposób praktyczny z RPG. W roku 2001 obroniłam pracę magisterską pt. "Gry fabularne - RPG - jako wielopoziomowy dialog. Sposoby funkcjonowania literatury - od remityzacji do postmodernizmu". Obecnie interesuję się wszystkim z pogranicza fantastyki i folkloru. Jestem też autorką kilku artykułów dotyczących RPG:
Gry fabularne - ontologia, komunikacja, zjawisko społeczno-kulturowe, "Literatura Ludowa" 2001 nr 3.
Aspekt remityzacyjny w grach RPG (cz.1), "ALBO albo. Problemy psychologii i kultury" 2001 nr 3.
Naśladownictwo i przemiana w RPG (cz.2), "ALBO albo. Problemy psychologii i kultury" 2002 nr 2.
Gry fabularne - nowy "gatunek" folkloru? [w:] Genologia Literatury Ludowej. Studia folklorystyczne, Toruń 2002.
Narracyjne gry fabularne jako dzieło sztuki. Refleksje, [w:] Baśnie nasze współczesne, pod red. Jolanty Ługowskiej, Wrocław 2005.
Pozdrawiam wszystkich!
Ostatnio edytowano Śr lip 12, 2006 11:27 am przez Dobrosława Lewicka, łącznie edytowano 1 raz
Dobrosława Lewicka
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 1:18 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Iwona Hrynczenko » Pt cze 03, 2005 2:11 am

Witam wszystkich

Nazywam sie Iwona Hrynczenko. Urodzona w Polsce. Mieszkam od '74 w Szwecji. Jestem wykladowca grafiki komputerowej przy wydziale Techniki, Sztuki i Nowych Mediow Uniwersytetu Gotlandzkiego. Wydzial ten ma 4-letni program poswiecony calkowicie konstrukcji gier komputerowuch z kierunkiem grafika oraz programowanie. Jestem po studiach grafiki, scenografii teatralnej i filmowej oraz programowania dla nowych mediow. Przepraszam za nie calkiem kompletna terminologie oraz brak polskiego alfabetu. Moje zainteresowania kraza wokol gier jako srodka przekazu nowych idei i starych szablonow. Interesuja mnie takze wplywy ograniczajace tresc tzn. zaleznosci techniczno-produkcyjne.
Znalazlam sie w PTBG, poszukujac kanalow informacji. Czuje, ze ten kanal jest dwukierunkowy.
Iwona Hrynczenko - wykladowca grafiki komputerowej na wydziale Techniki, Sztuki i Nowych Mediow Uniwersytetu Gotlandzkiego, Polka z pochodzenia
Iwona Hrynczenko
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt cze 03, 2005 1:04 am
Lokalizacja: Gotland. Szwecja

Krótkie INFO o mnie.

Postprzez Maciej Sibiński » N cze 12, 2005 9:18 am

Witam,
oto krótki opisik mojej skromnej osoby:
Maciej Sibiński
student V roku informatyki
Politechniki Wrocławskie
Piszę pracę dyplomową o różnych stylach interakcji w grach komputerowych i multimedialnych systemach komputerowych.
Przeprowadzam badania w tej dziedzinie.
Pozdrawiam.
Maciej Sibiński
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): So cze 11, 2005 4:15 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re

Postprzez Diana Krysińska » Pt cze 17, 2005 2:06 pm

Witam wszystkich!
Zgodnie z prośbą dokonuję krótkiej prezentacji.
Nazywam się Diana Kozińska. Jestem absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW.
W grudniu zeszłego roku obroniłam pracę magisterską pt. "Gry Role- Playing jako nowa kategoria kultury. Analiza socjologiczna". O towarzystwie dowiedziałam się przypadkiem, dzięki konferencji w Poznaniu, którą towarzystwo współorganizuje, ale już stałam się jego sympatykiem.
Obecnie staram się o przyjęcie na studia doktoranckie na tym samym wydziale; w ramach doktoratu zamierzam badać orientacje moralne graczy gier fabularnych.
Diana Krysińska
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 10:49 am
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wojciech Wiśniewski » Pt lip 01, 2005 5:18 pm

Witam wszystkich serdecznie

Nazywam się Wojciech Wiśniewski i jestem absolwentem Animacji Społeczno-Kulturalnej UŚ filia w Cieszynie. W czerwcu 2005 roku obroniłem pracę magisterską pt.: Społeczny i kulturowy charakter Internetu na przykładzie MUD-ów. Podstawowym celem pracy było zbadanie na ile gracze w MUD-y tworzą tzw. wirtualne wspólnoty i na ile znajomości zawierane w świecie on-line przenoszą się do rzeczywistości. (Na razie szukam sposobności na opublikowanie całości bądź fragmentów tej pracy).
Interesuje się przede wszystkim socjolgią, nowymi mediami i kulturą popularną. Jeśli chodzi o gry interesują mnie socjokulturowe aspekty gier komputerowym oraz "pojęcie realizmu". Temu ostatniemu zagadnieniu poświęciłem tekst:
The Sims - ucieczka w codzienność, "Kultura Popularna" 2(12) 2005.

Więcej informacji o mnie znajduje się tutaj: www.wojtekwisniewski.prv.pl
Pozdrawiam wszystkich!!!
Ostatnio edytowano Pn lip 11, 2005 8:00 pm przez Wojciech Wiśniewski, łącznie edytowano 1 raz
Wojciech Wiśniewski
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 5:04 pm
Lokalizacja: Żywiec

Następna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron