Wygląd/skiny

Informacje o forum, pomoc techniczna, ogłoszenia o działalności forum, sugestie nt. rozbudowy forum itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Wygląd/skiny

Postprzez Jerzy Szeja » Wt sty 18, 2005 10:33 am

Prosimy o opinie nt. wyglądu forum oraz ew. zmian (wraz ze sposobem technicznym/pokazem skinu).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Segit » Wt sty 18, 2005 10:37 am

Sugeruje wylaczyc jak najwiecej grafiki - avatarki, graficzne emoticony itp. zbedne rzeczy. Skin obecny moze byc - mamy tu rozmawiac, a nie podziwiac grafike :> Proponuje tez ukryc liczniki i wylaczyc zliczanie postow.
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Jerzy Szeja » Wt sty 18, 2005 10:44 am

Popieram.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Segit » Wt sty 18, 2005 11:11 am

A, i co do sygnaturek, to proponuje dawac je zmniejszonym tekstem: [ size=9 ] tu tresc siga [ /size ] (usunac spacje przy nawiasach). Wyglada lepiej, jest czytelne, a miejsca zajmuje zdecydowanie mniej.

Co jeszcze - pole do szybkiej odpowiedzi by sie przydalo. I cos, co jest na forum polter.pl - przycisk Kopiuj - po zaznaczeniu fragmentu tekstu i wcisnieciu Kopiuj tenze fragment zrzucany jest jako cytat do pola szybkiej odpowiedzi. Nie trzeba w ten sposob bawic sie z obrabianiem calego postu jako cytatu, jesli chce sie odpisac tylko na pare zdan.
Ostatnio edytowano Wt sty 18, 2005 5:05 pm przez Marcin Segit, łącznie edytowano 1 raz
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Piotr Konieczny » Wt sty 18, 2005 1:19 pm

Co do pol szybkiej odpowiedzi, wylaczania roznych rzeczy itp. Wiekszosc takich usprawnien to sa tzw. mody phpBB. Instalacja kazdego moda - zwlaszcza przez kogos, kto na php zna sie raczej slabo - tak jak ja - niesie w sobie ryzyko, ze a) z instalacji nic nie wyjdzie b) forum pojdzie z dymem. Oczywiscie, jesli wiekszosc bedzie zdania, ze taki mod jest nam bezwglednie konieczny, to sprobuje go zainstalowac (kilka modow udalo mi sie swego czasu zainstalowac bez dewastacji forum, nie jest wiec tak zle). Niemniej jesli trafilby sie wsrod dyskutantow jakis wiekszy spec od tej technologii, jego pomoc bylaby bardzo mile widziana.

Co do netykiety forum, moje kilka groszy:
a) awatary, czyli emblematy - jestem za tym, by je zostawic, nie ze wzgledu estetycznych, ale praktycznych - ulatwiaja szybkie rozpoznanie kto pisze danego posta. Rozpoznanie orginalnego obrazka jest nieco szybsze i nie wymaga odwrocenia wzroku od tekstu jak w przypadku samych nikow (zwlaszcza dla 'wzrokowców'). Oczywiscie, awatary powinny byc stosunkowo male i nie animowane. Technicznie, wylaczenie ich jest latwe, jesli jednak wiekszosc bedzie przeciw awatarom (tak OT, kto przetlumaczyl je jako 'emblematy'??).
b) graficzne emotikony - W sumie te standardowe phpBB nie sa zbyt ladne, moge je wylaczyc, jesli nikt sie za nimi nie wstawi. Da sie je latwo wylaczyc.
c) podpis, czyli sygnaturka - moge go latwo wylaczyc 'calkowicie'. Ale podpis jest przydatny - i jesli uzywamy ich na grupie mejlingowej, to dlaczego by nie tu? Miniaturyzacja za pomoca tagow < small > jest dobrym pomyslem. Zakladam tez, ze nie dozwalamy obrazkow w podpisie (ah, kolejne forum na ktorym nie moge uzywac sigx... :>)?
d) skiny - opcjonalne moge dodac kilka nowych (skin wybiera sie w profilu), jesli beda jakies prosby o konkretnego, popularnego skina. Polski subSilver jako najbardziej znany i prosty w obsludze powinien raczej zostac jako default.
e) rangi - mozna tworzyc specjalne (prezes, zastepca, itp.), mozna miec stopniowane po ilosci postow. Obecnie sa: do 10 postow gracz, od 11-49 jest dyskutant, 50-99 badacz, 100-249 specjalista, 250+ mistrz. Oczywiscie mozna po prostu wylaczyc rangi calkowicie. Sugestie?
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Jerzy Szeja » Wt sty 18, 2005 4:45 pm

IMHO nie: ranga badacza ma się nijak do liczby postów. A nawet może być odwrotnie proporcjonalna.
Zabawa może dobra, ale wyjdzie stasiarstwo. Pozostańmy naukowi.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Segit » Wt sty 18, 2005 5:05 pm

O wlasnie, rangi tez wywalic :> Albo nadawac personalne w zaleznosci od tytulu naukowego.
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Jerzy Szeja » Wt sty 18, 2005 5:13 pm

To też jest jakiś pomysł. I chyba dobry, bo np. może pomóc w tym, co spowodowało, że w końcu nie zaprosiłem żadnego ze znanych mi profesorów zwyczajnych. Gdyby pod nazwiskiem widniało "prof. dr hab.", to może ktoś by się bardziej pilnował. I na odwrót: gdyby widniało "student", ktoś z tytułem naukowym byłby bardziej pobłażliwy.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Józef Orzeszyna » Wt sty 18, 2005 11:07 pm

Witam!

Avatarki powinno się moim zdaniem zostawić, rzeczywiście ułatwiają szybką identyfikację piszącego.

Emotikonki wywalić, zbędny nadmiar grafiki.

Statsy - są nam raczej niepotrzebne. Co do tytułów naukowych, z jednej strony kolega Jerzy Szeja ma rację, ale z drugiej może prowadzić do strachu przed wypowiedzią, szczególnie jeżeli dyskusję będą prowadzili sami prof. dr hab.

Podpisy spełniają funkcję podobą do avatarków, a poza tym można się z nich wiele dowiedzieć, więc myślę, że w przy zmiejszonej czcionce nie powinny nikomu przeszkadzać.
Józef Orzeszyna
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wygląd/skiny

Postprzez Jerzy Szeja » Wt sty 18, 2005 11:58 pm

Nie każdy strach bywa czymś szkodliwym. W tym przypadku wręcz przeciwnie - w końcu to medium (forum) ułatwia pisanie byle czego.

(Nb. nie wierzę w wychowanie bezstresowe itp.:-)
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Józef Orzeszyna » Śr sty 19, 2005 5:02 pm

Odpowiedni poziom napiecia jest dobry.
Ale strach nie jest dobry i przyczynic sie moze raczej do zmiejszenia sie ilosci dyskutantow i moze spowodowac znaczace zmiejszenie merytoryki takiej dyskusji, niz wprowadzi zasady dobrego wychowania na forum.
Józef Orzeszyna
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jerzy Szeja » Cz sty 20, 2005 12:51 am

Nie tyle chodzi o wprowadzanie, bo ja ufam, że wszyscy znają - tylko nie chce im się w necie stosować.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Piotr Konieczny » Cz sty 20, 2005 8:15 pm

Zgodnie z sugestiami i zyczeniami:
* graficzne usmieszki sa wylaczone
* rangi zredukowane do jednej - 'Badacz Gier'; jak bedzie konsensus co robimy dalej dajcie znac - moge stosunkowo latwo kazdemu uzytkownikowi (czy grupie) ustalic specyficzna range o dowolnej tresci
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Józef Orzeszyna » Cz sty 20, 2005 10:06 pm

Aha, przy okazji - pole szybkiej odpowiedzi jest baaardzo user friendly rozwiazaniem, wiec jezeli da sie to zalatwic w miare bezbolesnie to ja jestem bardzo za.
Józef Orzeszyna
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re:

Postprzez Jakub Jaruga » Pn mar 07, 2005 3:53 pm

O ile ktoś jeszcze śledzi ten wątek, w szczególności słowa kieruję do Kol. Piotra Koniecznego, który -- jak rozumiem -- jest adminem tegoż forum.
Mam następującą sugestie -- żeby zmienić ikonki skrótów do komunikatorów IM; ICQ -> tlen, AIM -> gg, etc. (i również przerobić docelowy URL, e.g. dla GG w formie gg:numer, o ile się nie mylę).
Jakub Jaruga
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): So sty 22, 2005 3:24 am
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Dyskusja o forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron