Cyberiada – Mistrzostwa w tworzeniu gier dla studentów

Serdecznie zachęcamy do udziału w Cyberiadzie – Mistrzostwach w projektowaniu gier dla studentów. PTBG jest partnerem tego projektu, organizowanego przez Fundację TEAM Teatrikon. Znasz studentów_tki, którzy chcą tworzyć gry? A może nauczycieli_ki akademickich zainteresowanych branżą game dev? Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach w projektowaniu gier dla studentów – Cyberiada! Szczegółowe informacje o warunkach udziału i nagrodach znajdują się na stronie http://cyberiada.games

Nabór zgłoszeń trwa do 5 listopada 2021 – formularz znajdziesz pod adresem: https://cyberiada.info/zgloszenia/

Pula nagród dla uczestników to ponad 50 tys. zł oraz warsztaty w studio Ten Square Games dla trzech najlepszych zespołów! Natomiast każdy nauczyciel_ka, który zakwalifikuje się do projektu może liczyć na wynagrodzenie w wysokości min. 2000 zł

Śledźcie bieżące informacje na mediach społecznościowych projektu:

– Facebook: https://www.facebook.com/cyberiada.games

– Instagram: @cyberiada.games

– TikTok: @cyberiada.games

Informacja dla studentów

Masz znajomych, z którymi dzielisz pasję do tworzenia gier i chcesz rozwijać się razem z nimi w tej dziedzinie? A może chcecie poznać specjalistów tworzących gry i zaczerpnąć od nich fachowych porad, aby Wasze projekty były coraz lepsze? CYBERIADĘ CZAS ZACZĄĆ! 

Już dziś zgłoście się do udziału w Mistrzostwach Projektowania Gier Komputerowych dla studentów!

Jak to zrobić? Zbierz drużynę znajomych z uczelni chętnych do wspólnego tworzenia gier. Zespół musi być złożony z 8-9 osób (max. 6 mężczyzn) oraz od 1 do 3 nauczycieli/ek akademickich, którzy zgodzą się pełnić rolę waszych opiekunów/ek. Przypiszcie swój projekt do jednej z 3 głównych kategorii gier. Opiszcie swój pomysł na grę główną, nad którą będziecie pracować podczas projektu, nagrajcie wideo prezentujące wasz zespół i powierzcie swój los w ręce jurorów!

Jury wnikliwie oceni Wasze pomysły na gry, doświadczenie osób z zespołu i motywację do uczestnictwa w projekcie. Spośród wszystkich zgłoszeń jurorzy wybiorą 45 zespołów – do każdej z 5 Baz, będących miejscami realizacji Mistrzostw (Baza Żubra – Białystok, Baza Łuczniczki – Bydgoszcz, Baza Smoka – Kraków, Baza Czarta – Lublin, Baza Krasnala – Wrocław) przyjedzie po 9 drużyn, które wezmą udział w game jamie decydującym o kwalifikacji do dalszej części projektu.

Na zgłoszenia zespołów czekamy do 5 listopada 2021 r.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie www.cyberiada.games

W razie pytań, prosimy o kontakt pod adresem kontakt@cyberiada.info oraz zachęcamy do polubienia naszego fanpage: https://fb.com/cyberiada.games 

Informacja dla nauczycieli

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostw w projektowaniu gier komputerowych “Cyberiada”, które tworzone są przez Fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży “Teatrikon” w ramach Programu Rozwoju Talentów Informatycznych Ministra Cyfryzacji.

Głównym celem projektu, jest zaktywizowanie studentów i studentek z całej Polski pod kątem rozwoju najbardziej zaawansowanych umiejętności informatycznych, jakimi są umiejętności projektowania gier komputerowych. Uczestnicy oprócz tworzenia własnych gier, będą mieli możliwość spotkania się ze specjalistami w tej branży, reprezentujących renomowane polskie studia gier.

Poszukujemy zespołów złożonych z 8-9 osób, oraz 1-3 nauczycieli akademickich.
Studenci będą rywalizować z innymi zespołami z całej Polski, pracując nad własną grą, którą będą mogli zaprezentować na Gali Finałowej. Trzy najlepsze zespoły wezmą udział w wizycie studyjnej u drugiego co do wielkości rynkowej producenta gier w Polsce – Ten Square Games, gdzie spotkają się z najlepszymi w kraju projektantami gier oraz wezmą udział w prelekcjach i warsztatach.

Równolegle, nauczyciele akademiccy wezmą udział w specjalnie przygotowanym programie szkoleniowym, który wdroży ich w specyfikę rynku branży gier oraz możliwościach łączenia go i wykorzystania w pracy na uczelni. Dodatkowo, będzie budowana ich pozycja jako lokalnych liderów/liderek komunikacji na linii pomiędzy światem uniwersytetów a prężnie rozwijającą się branżą game dev, a także każdy nauczyciel akademicki, który zakwalifikuje się do zasadniczej części Mistrzostw otrzyma wynagrodzenie finansowe, w kwocie ponad 2 tyś zł brutto.

Na zgłoszenia zespołów czekamy do 5 listopada 2021 r.

Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie www.cyberiada.games

W razie pytań, prosimy o kontakt pod adresem kontakt@cyberiada.info oraz zachęcamy do polubienia naszego fanpage: https://fb.com/cyberiada.games