Spotkanie z tłumaczką gier – Alicją Kaniecką (20.05.2022, Coll. Maius UAM, Poznań)

Interesuje cię praca tłumacza gier? Zastanawia cię w jaki sposób gry są przygotowywane do wydania na polski rynek? Tłumaczenie gier to twoje marzenie, ale nie wiesz jak zacząć ani czy w ogóle się nadajesz? Chcesz się dowiedzieć czym różni się tłumaczenie od lokalizacji? Jeśli tak to masz szczęście – pani Alicja Kaniecka, zawód: tłumaczka, odpowie na te i wiele innych pytań w piątek 20tego maja! Wpadnijcie posłuchać i porozmawiać o niuansach pracy tłumacza do Collegium Maius o godzinie 16:45!

Pani Alicja to absolwentka etnolingwistyki UAM, doskonale znająca języki angielski i japoński. W swojej bogatej translatorycznej przygodzie pani Alicja zmagała się już z tłumaczeniem “zabawnych” imion planet, czarnoksięskimi portretami, zawędrowała też do najmroczniejszego lochu – a konkretnie drugiej jego odsłony, Darkest Dungeon 2. Poza grami i literaturą kocha również zwierzątka, zarówno te bardziej mainstreamowe takie jak koty i psy, jak i te nieco mniej oczywiste, jak alpaczki i krokodylki.

Spotkanie organizowane jest przez Groznawcze Koło Naukowe we współpracy z Sekcją translatoryczną i Sekcją ludologiczną Koła Naukowego Studentów Lingwistyki Stosowanej (KNSLS) oraz Poznańskim Kołem PTBG przy ILS UAM. Odbędzie się 20tego maja, o godzinie 16:45, w Collegium Maius (Fredry 10), sali 321 – czyli sali Komedy.

Serdecznie was zapraszamy – a jeśli macie jakieś pytania dla pani Alicji, zadajcie je w komentarzach! Gekon Grywazy skrupulatnie wszystkie je przejrzy i przekaże naszej szanownej tłumaczce. Ma też pytanie do was: czy gracie w gry po polsku? Dlaczego tak lub nie? Czy są jakieś tłumaczenia które bardziej lubicie od oryginału?

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami organizowanymi przez Groznawcze Koło Naukowe, polubcie nasz profil na Facebooku! Zapraszamy też was na Discord Groznawczego Koła Naukowego – miejsce gdzie można porozmawiać o wszystkim co związanym z grami i nie tylko. Do zobaczenia w piątek!

https://www.facebook.com/GekonGrywazy